مارکتینگ به روش غیر متعارف – حیدر آقا روزنامه فروش

.توضیح: هر آنچه که نقل میکنم یا خود شاهدش بودم یا از یکی شنیده ام

حیدر آقا روزنامه فروش

حدوذ پنجاه سال داشت و روزنامه فروش دوره گرد گذرمان بود . دسته مجله و روزنامه در بغل خیابانها را میگشت . او که نام و روحیات اهل گذر را میشناخت هر کس را با روش خاص خود وادار به خرید مینمود. او ابتدا از مشتری سوال میکرد » چی بدم؟» طرف اگر خریدار بود پول جریده را میداد و بده بستان بسادگی بانجام میرسید ولی زمانیکه یکی از خرید سر باز میزد حیدر آقا روش ویژه مارکتینگ خود را بکار میگرفت و همیشه هم موفق میشد و بهر نحوی که میشد دست طرف مجله یا روزنامه ای بند میکرد.

به نقل از برادرم:

روزی پدر در مغازه اش سرگرم کار بود که حیدر آقا داخل آمده سوال کرد » چیزی بدهم ؟ » جواب پدرم منفی بود .حیدر آقا رفت جلو مغازه و با کلمات پر طمطراق انگاری که خبر مهم و فوق العاده ای را باطلاع عام میرساند جار میزد ؛ » فوق العاده، فوق العاده ازدواج آقای آژیری با دختر شانزده ساله اطلاعات کیهان.» چندین بار که این جمله تکرار شد، پدرم که ضمنا دبیر شناخته شده ای بود، ماخوذ به حیا گردید و به شاگرد مغازه پولی داد که برو ازش یک روزنامه بخر و ساکتش کن. البته تمام این جریان با خنده و خوشی همراه بود.

آقای ساسانی پائینتر از ما مغازه لاستیک فروشی داشت گویا جنسی از تهران درجعبه ای چوبی برایش رسیده بود . حیدرآقا خواهان جعبه خالی آن بود ولی آقای ساسانی از دادنش بزبان خوش سرباز میزد . حیدر آقا تاکتیک خود را بکار گرفت . جلو مغازه ساسانی بالا پائین میرفت و داد میزد » فوق العاده فوق العاده برگشت خوردن چک های بی محل آقای ساسانی اطلاعات کیهان» و بالاخره هم حق السکوت خود، (جعبه) را گرفت و رفت . ر .

دربارهٔ delidoligunlerدَلی دولی گونلَر

دَلی دولی صفتیست در ترکی تبریز که به انسانهای رک گو، دست و دل باز و عیار گویند. "دَلی دولی گونلَر " ، روزگاران چنین زنان و مردانی است.
این نوشته در خاطره ها ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر و یا سوالی دارید؟ بفرمائید.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.